Užupio Krantinės projekto Namai

Butas Vilniaus senamiestyje, 237 kv.m, Labdariu gatveje 4. Apartamentai per du aukštus, rekonstruota palėpė, jos stogas ir terasa.

Jame gyvena trijų asmenų šeima. Užduotis būstui buvo nauji palėpes inžineriniai sprendimai, ploto funkciškas planavimas abiejuose aukštuose, išlaikant autentiškumą ir pabrežiant didingumą ankstesnių meno kūrinių kaip kokliniai židiniai, lipdiniai, mūro sienos. Atlika stogo rekonstrukcija ir šiltinimas, stoglangių keitimas i naujas langines, terasos išplėtimas.

Perkelta virtuvė ir valgomasis, išgriautos sienos tarp visų šių erdvių, irengti du san mazgai pirmame aukšte. Pilnai pakeistas išplanavimas pagal kliento pageidavimus. Visos esminės erdvės, kur praleidžiama daugiausia laiko buvo orentuotos i senamiesčio panoramas, visos ūkinės ir tamsiosios zonos kiemo puse, kur savo vertės proporcijoje galejo atlikti visapusiška vaidmenį ir tarnauti šeiminkams.

Balkonelis, kuris atveria vaizdą i visą Vilniaus senamiesčio širdį išklotas naujomis, marokietiškų raštų plytelėmis, duodančios lengvumą ir naturalų atsinaujinimą.

Antramą aukšte pageidauta asmeninė erdvė, savyje talpino erdvų vonios kambarį ir miegamojo zoną ir drabužinę. Miegamaji nuo poilsios zonos skiria specialiai projetuota širma. Jos pagalba erdvės atviros ir naujai irengti stoglangiai ir langinės sukuria namo  palėpės efektą. Antro aukšto perimetras nenuspejamas, stogo konstrukcija laikantys balkiai palikti naturalaus savo atvaizdo, rodo stogo konstrukcijos autentiškumą.

Pastatas savo laikmečiu diktuoja klasikinį ir ištaigingą stilių, noras buvo išlaikyti harmoniją ir pagarbą detalėms, lipdiniams ir židiniams. Moderni  klasika tiesiog įkvepė gaivos naujiem namam.  Individualus priejimas prie kiekvienos erdvės ir jame vyraujančio baldo, autorinis prisilietimas prie kiekvienos komodėles, stalo ir stalčiukų. Gaminamuose balduose vyrauja ardeko stilius, jis kompziciškai dera modernios klasikos apvalkale. Daugiausia demėsio skirta esminių zonų, kaip virtuvė ir gyvenamieji kambariai sprendiniams. Minkšti itališki baldai svetainėje, modernios klasikos valgomojo stalas ir kėdės suteikiančios taurumo ir iškilmingumo valgomajam.

Aksominės užuolaidos krentančios ant grindų tarsi įrėmina panoramas į paveikslų rėmus. Vyrauja švelnus rusvi atspalviai, naturalios medžiagos, akmuo ir medis.

Dalinkis su draugais: